Про нас

Центри фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» - це спеціалізовані бюджетні організації для провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності населення за місцем проживання та в місцях масового відпочинку. До системи центрів належать Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», республіканський (Автономна Республіка Крим), обласні, Київський та Севастопольський міські, районні у містах Києві і Севастополі, міські та районні у містах центри.

Центри у своїй діяльності керуються Конституцією та Законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Державної служби молоді та спорту, рішеннями відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, наказами структурних підрозділів з питання фізичної культури і спорту відповідних місцевих органів виконавчої влади та виконавчих органів рад та положеннями про центри, підготовленими на основі цих рекомендацій.

Міські, районні у містах центри створюються міськими, районними у містах радами, належать до сфери їх управління і підпорядковуються виконавчим органам відповідних рад.

Боротьба за здоровий спосіб життя людства призвела до виникнення в 1969 році в європейських країнах руху «Спорт для всіх», який вданий час набув міжнародний характер, виключає близько 50 країн, у тому числі у ньому активно бере участь і наша країна.

Основні цілі міжнародного руху «Спорт для всіх»: пошук шляхів до запобігання процесу фізичної деградації людини, формування свідомої потреби щоденних занять фізичними вправами, постійна і ефективна пропаганда занять фізичною культурою (спортом) серед населення, реклама здорового способу життя.

За останнє десятиліття населення України зменшилось більш ніж на 3 млн. чоловік. Загальна тенденція динаміки смертності українців характеризується великою смертністю людей працездатного віку. Зростає захворюваність населення. Особливу тривогу викликає погіршення здоров’я дітей та підлітків.

Понад 70% дітей дошкільного віку мають серйозні відхилення за показниками здоров’я, до кінця школи ця тенденція відзначається більш ніж у 90% випускників.

Кількість хворих серед 16-17 річних підлітків останніми роками збільшилась на 15%, а наркоманів та токсикоманів зросла в 6-19 разів, а кількість алкоголіків – у 3-6 разів. На початку нового тисячоліття в Україні кількість інвалідів досягла 2 млн. чоловік.

Таким чином, питання здоров’я населення України в даний час трансформувалося в проблему, яка загрожує національній безпеці держави.

Стратегічно пріоритетним необхідно вважати: зміцнення здоров’я, попередження та профілактику захворювань. Тому у даний час потрібно направити основні зусилля на розвиток системи масової фізичної культури всіх верств населення, щоб насамперед оздоровити націю і створити базу для проведення спортивно-масових та оздоровчих заходів.

Зміцнення позицій масового спорту – дуже важливе завдання. Адже всім відомо, що останніми роками було майже втрачено систему спортивної роботи за місцем проживання, яку традиційно проводили ЖЕКи. Різко скоротилася кількість спортивних та дитячо-юнацьких клубів і гуртків, де заняття безплатні, а тому доступні для всіх бажаючих, зокрема і для дітей із соціально незахищених верств населення. Інструктори зі спорту та фізкультурно-масової роботи, які на громадських засадах працювали на промислових підприємствах, практично згорнули свою діяльність.

Тому для ситуації яка сталася в масовому спорті Кабінету Міністрів України була прийнята Постанова від 18 січня 2003 року № 49«Про утворення центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» в регіонах України (прем’єр-міністр В. Янукович). Відповідно до цієї Постанови в Україні створено понад 200 центрів з яких 24 обласного значення. Центри, відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про фізичне культуру і спорт» від 17.11.2009 № 1724-17, який набрав чинності з 01.01.2011, є спеціально-уповноваженими закладами фізичної культури і спорту, які здійснюють діяльність шляхом залучення різних груп населення до занять фізичною культурою, проводять систематичну діяльність щодо залучення громадян до рухової активності шляхом поліпшення організації фізкультурно-оздоровчої і спортивно-масової роботи за місцем проживання та у місцях відпочинку населення і пропаганди здорового способу життя.

Основні заходи центру:

  • Всеукраїнські масові спортивні заходи для дітей «Спорт для всіх у кожному дворі»

Проходять під час літніх шкільних канікул у спортивних та оздоровчих таборах для дітей шкільного віку. Мета заходу: сформувати потребу у дітей шкільного віку до систематичних занять руховою активністю шляхом проведення різноманітних спортивних ігор та конкурсів.

  • Всеукраїнські масові спортивні заходи «Спорт для всіх – радість життя»

Проходить 1 жовтня у всіх областях України з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку. Метою даного заходу є продовження активного довголіття засобами фізичної культури і спорту та ознайомлення людей похилого віку з формами проведення фізично-активного дозвілля.

  • Всеукраїнський фестиваль «Мама, тато, я – спортивна сім’я»

Проходить у всіх областях України. Фінал фестивалю проводиться 15 травня з нагоди Міжнародного дня сім’ї. Фестиваль покликаний привернути увагу громадськості до проблем формування родинних традицій до занять фізичною культурою та спортом, зміцнення психологічних та емоційних стосунків в сім"ї шляхом об"єднання зусиль для досягнення спільних цілей, а також спонукання батьків на особистому прикладі заохочувати дітей до систематичних занять фізичною культурою та спортом.

  • Всеукраїнські масові спортивні заходи серед дошкільнят «Веселі старти»

Проходить у всіх регіонах України 1 червня з нагоди Міжнародного дня захисту дітей. Метою заходу є формування усвідомлення потреби у дітей користі регулярної рухової активності та ознайомлення з різноманітними видами спорту. В рамках проведення заходів відбувається яскраве дитяче свято з конкурсами, спортивними естафетами і, звичайно ж, із подарунками та солодощами.

  • «Олімпійський день бігу»

Проходить 23 червня на теренах України. Це всеукраїнський спортивно-видовищний захід організований з ініціативи Міжнародного олімпійського комітету. Він направлений на популяризацію спорту, здорового способу життя, поширення ідей олімпізму та розвитку олімпійського руху в Україні. У Олімпійському дні бігу беруть участь представники органів державної влади та громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості, члени спортивно-оздоровчих клубів, спортсмени, ветерани спорту, тренери, спортивні фахівці, особи що мешкають в України незалежно від раси, національності та громадянства.

  • Всеукраїнський спортивно-мистецький тур «Спорт для всіх – гармонія життя!»

Проходить у серпні по різним містам України та присвячений Дню Незалежності України. Метою заходу є популяризації заняття різними проявами фізичної активності та залучення пересічних громадян до занять масовими видами спорту. Всеукраїнський тур «Спорт для всіх – гармонія життя!» передбачає участь відомих спортсменів, музикантів, творчої та спортивної молоді. Ці виступи покликані привернути увагу широких верств населення до занять фізичною культурою та спортом, як одного з чинників гармонійного розвитку людини.

  • Всеукраїнська велосипедна естафета «Спорт для всіх єднає Україну!»

Проходить у вересні з нагоди Дня фізичної культури та спорту. Велоестафета охоплює всі регіони України та проходить за трьома маршрутами одночасно (південний, західний та східний). У містах та селах, через які проходить велоестафета, на центральних площах, велоколону урочисто вітають тисячі прихильників здорового способу життя. Кожна команда пронесе по території України прапор своєї області і встановить його в м. Києві під час святкування Дня фізичної культури і спорту. Встановлюючи прапор своєї області в центрі столиці, кожен учасник не тільки відчуває гордість за себе й своїх друзів, з якими він подолав таку велику відстань, але й вдячність численним вболівальникам, які допомагали їм долати труднощі й перешкоди, супроводжували своєю підтримкою протягом всієї подорожі.

  • Всеукраїнський студентський спортивний фестиваль

Проходить з 1992 року у вересні-жовтні у м. Львів. Метою фестивалю є збереження та зміцнення здоров’я, розвиток основних фізичних якостей та рухових здібностей, підвищення рівня фізичної підготовленості студентської молоді України. Програма фестивалю складається з 9 видів спорту, конкурсу графіті, круглих столів з проблем молоді, відвідування музеїв і театрів міста.

  • “Козацькі розваги”

Проходить у всіх областях України. Фінал фестивалю проводиться в червні під час проведення свята Івана Купала у м. Чернігові. Метою заходу є відродження історико-культурних традицій, формування духовності українського народу, шляхом залучення широких верств населення України до занять фізичною культурою та спортом і пропаганда здорового способу життя. Кожен учасник цієї унікальної культурної події може краще відчути і зрозуміти дух та душу українського народу, його культуру та потенціал, побачити українські традиції та відчути весь колорит цього свята.

 У 2013 році Всеукраїнський центр ФЗН «Спорт для всіх» став членом міжнародної асоціації ТАFІSА.

Міжнародна асоціація спорту для всіх, Міжнародна асоціація сприяння розвитку масового спорту, ТАФІСА (англ. The Association For International Sport for All, TAFISA) - міжнародна організація, діяльність якої спрямована на заохочення фізичної активності заради здоров'я, радості, соціальної взаємодії, інтеграції та спілкування людей в усьому світі. ТАФІСА є провідною організацією в світовому русі масового спорту, що нараховує понад 200 членів і 130 країн-учасників. Заснована в 1991, в 2005 відкрився професійний офіс у Франкфурті-на-Майні. Керівник: Президент Dr. Kang-Too LEE.

 

Основні цілі ТАФІСА:

- просування масового спорту на міжнародному рівні;

- проведення і координація програм і заходів;

- налагодження зв'язків та надання можливостей для передачі досвіду.

 

Для досягнення цих цілей ТАФІСА:

• проголошує масовий спорт і фізичну активність частиною основних прав людини;

• сприяє розвитку традиційних видів спорту та ігор;

• розглядає масовий спорт як один з показників якості життя людини;

• підтримує міжнародну співпрацю;

• сприяє підготовці керівників;

• співпрацює в галузі охорони здоров'я, культури, освіти і розваг;

• здійснює політичний вплив і проводить практичні заходи;

• сприяє різноманіттю, рівноправності і розвитку учасників.

 

ТАФІСА отримала офіційне визнання і активно співпрацює з Міжнародним олімпійським комітетом(МОК), Організацією об'єднаних націй(ООН), Організацією Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури(ЮНЕСКО) та Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ).

 

Діяльність: ТАФІСА здійснює широкий спектр фізкультурно-спортивних і оздоровчих програм і заходів серед широких верств населення, в тому числі і міжнародних:

• Всесвітній День ходьби, який проводиться щороку 1-2 жовтня з 1991 року;

• Всесвітні ігри «Спорт для всіх»;

• Всесвітній конгрес ТАФІСА;

• Всесвітній форум ТАФІСА;

• Інші доступні види фізичної діяльності;

• Сертифікаційні курси ТАФІСА для керівних працівників;

• Програма «Активне місто - Активна громада - Активний громадянин»;

• Організація спортивних клубів здоров'я спільно з ТАФІСА.